Haber /Duyuru

Mart ayından itibaren Türkiye’de de etkisini göstermeye başlayan Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir ziyarete kapalı olan Tarsus Doğa Parkı ve Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi 8 Haziran Pazartesi günü yeniden vatandaşların ziyaretine açılacak.

 

1 Haziran’da yeni normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Tarsus Doğa Parkı ve Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi, can dostları görmek isteyen vatandaşların ziyaretine açılıyor.

 

İlk etapta sınırlı sayıda ziyaretçi kabul edilecek

 

8 Haziran Pazartesi günü ziyarete açılacak olan Tarsus Doğa Parkı ve Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ekipleri, ziyaretçi kabulü için tüm hazırlıklarını sürdürürken, bazı önleyici tedbirler de aldı. İki yere de ilk etapta idarenin koyduğu kurallar çerçevesinde sınırlı sayıda ziyaretçi kabul edilerek, olası kalabalıklaşmanın önüne geçilecek.

 

Sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak zorunlu

 

Ziyaretçilere yardımcı olmak ve sosyal mesafe kurallarına uymayı sağlamak adına yönlendirici işaretler yapılan iki yerde de vatandaşlar sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak şartı ile kabul edilecek.

Vatandaşların bilet alırken ve hayvanların yaşam alanlarını ziyaret ederken sosyal mesafe kurallarına uyması zorunlu. Balık akvaryumunun bulunduğu kapalı alanlar gibi alanlar ise ziyaret edilebilecek yerlerin dışında tutuldu. Bu sayede hem insanların hem de hayvanların sağlığı korunmuş olacak.